close menu
open menu
כרטיסים

מתחם אדמה

Air Balloon

מתחם אדמה הוא ניסיון שלנו לשבור את המחיצות ולייצר אזור בו אפשר לשבת, לדבר, להכיר את האחר ולהכיר את עצמנו. החברה שבה אנחנו חיים יקרה לנו מדי בכדי שנפנה לה עורף. אדמה היא הקרקע עבורנו ועבורכם לפתוח את הראש, להכיר את הזר שחי בקרבנו שלא יהיה זר עוד, לקבל השראה מאנשים חושבים, מאנשים מעיזים, מאנשים שפועלים, להשיל דעות קדומות ולהוקיע את הפחד שמשמש למשול בחיינו.


המתחם יארח השנה הרצאות, שיחות ומפגשים בנושאים רבים על כוחה של קהילה ועל הצגת מודלים למאבקים אזרחיים. בנוסף לכך אנחנו שמחים מאוד לשתף פעולה השנה עם פסטיבל קולנוע דרום ולהקרין בלילות המדבר סרטים ויצירות אודיו ויזואליות, לצד הופעות אקוסטיות מעולות ועוד הפתעות.

חמישי


22:00-23:30 - מאמי

הקרנת הסרט בנוכחות הבימאית קרן ידעיה.

הסרט הוא עיבוד קולנועי ל"אופרת הרוק מאמי" שהוצגה בישראל בשנות ה-80 והפכה לקאלט. 

מאמי נמלטת יחד עם ניסים המרותק לכיסא גלגלים לתל אביב הרחוקה, שם היא מקווה שהמזל יאיר להם פנים.

23:30-00:30 - מקבץ סרטי בוגרים - קולנוע דרום


00:30-01:45 - Congo Beat The Drum

ב-2011 יצאו אורי ורטהיים והמפיק והדי ג'י אריאל "כלבתא" תגר למסע יוצא דופן בג'מייקה, שכלל הקלטת אלבום בשם Congo Beat The Drum בשיתוף מוזיקאים מקומיים. הסרט מתאר את סיפור המסע ומציע לצופה פתח אל תעשיית המוזיקה הייחודית של ג'מייקה.
שישי

11:00-11:50 - פולקעס (תהלוכה)

להקה שצמחה ב"בית הספר למוזיקה ושקט" שבירושלים בניצוחו של אייל תלמודי. מנגנים מוזיקת עולם עם דגש על יצירות מאזור הבלקן.

12:00-13:15 - ברק כהן

עורך דין ישראלי, ממקימי קבוצת "באים לבנקאים", ידוע במחאותיו הקולניות נגד אישי ציבור וגופים כלכליים. בשיח על מודל המאבק האזרחי.

13:30-14:30 - ציפי גוריון: בית המדרש של תלמי אליהו

תלמי אליהו, מושב קטן בחבל אשכול שעבר תהליך מרתק של חזרה בתשובה, הצמיח מתוכו שלושה מוזיקאים יוצאי דופן: גבריאל בלחסן והאחים שלום גד ואביב גדג' (וכמובן, להקת אלג'יר המופתית של גדג' ובלחסן).


כל אחד מהם מתעסק בדמותו של אלוהים מול האדם המאמין (או לא מאמין, או כבר לא בטוח בקשר לזה) וכל אחד מהם עושה שימוש בחומרים שיש לבית הכנסת להציע.
איך מתייחסים השלושה, במילים, בלחן או בביצוע, אל המקום ממנו הגיעו ואותו עזבו? מה כל כך מיוחד בבית הכנסת של תלמי אליהו? איך חזן משתלב בבארבי? גבריאל בלחסן ואלוהים, מה לכל הרוחות קורה ביניהם? ואיך המדבר קשור לכל זה?


על כל זאת ועוד תרצה ציפי גוריון, שכתבה את התזה שלה על המוזיקאים של תלמי אליהו והקשר שלהם לבית הכנסת.

15:00-16:15 - דעת מיעוט: שיתוף פעולה בין מגזרים במאבק אזרחי על זכויות מיעוטים במדינת ישראל

פאנל בנושא מאבקים של מיעוטים במדינת ישראל. מנחה: יזהר (איזי) כרמון- מנהל המרכזים לצדק חברתי. 

משתתפים:

יצחק טיים - אקטיביסט ופעיל פוליטי מהקהילה האתיופית

ואחיד אלסאנע - מרהט מנהל ארגון הנוער באגיק מכון הנגב

נטע גלנץ - טרנסית ואקטיבסטית פמיניסטית

16:30-17:15 - איתמר בק ופקידי הקבלה

בלוזיסט שהחל את דרכו המוזיקלית ברחוב יחד עם מפוחית וגיטרה. לפסטיבל מגיע מלווה בהרכב שלו, "פקידי הקבלה", ומציג טקסטים חדים, נושכים ומדוייקים.

17:30-18:30 - לילה טוב Sleepover - משנות את היחס לפגיעות מיניות בפסטיבלים ואירועי לילה.

הילו לור והני חיימוביץ' - כשהיא אומרת 'לא' לזה היא מתכוונת, וחוץ מזה למה לך  להסתפק בפחות מהסכמה נלהבת? 

הרצאה קצרה על לילה טוב sleepover- מיזם חברתי לשינוי היחס לפגיעות מיניות בפסטיבלים ואירועי לילה.

19:00-20:00 - שלום Peace سلام

המעבר ממאבק אלים: שיחה עם מי שהשתתפו בלחימה אלימה משני צדדי הקונפליקט הישראלי פלסטיני והחליטו לבחור בדרך אחרת- של דיאלוג ועשייה משותפת.

21:00-22:00 - סרט: The Fall Live At The Dead Sea

בשעת זריחה להקת Tiny Fingers מנגנת את אלבומה האחרון The Fall במלואו על פני חופיו הצפוניים של ים המלח. הסרט מתחיל בחשיכה מוחלטת ומלווה את הלהקה ואת הטבע המשתנה מדמדומי השחר ועד לרגע בו קרן אור ראשונה נוגעת באדמת המקום הנמוך ביותר בכדור הארץ. המסע העובר דרך מגוון נופים, צבעים וצלילים הינו דיאלוג חד פעמי בין יצירה מוסיקלית לטבע ובין האישי לאוניברסלי כאשר אלו נפגשים בהרמוניה מושלמת עם זריחת השמש.

22:00-23:30 - סרט: מחר כבר עבר צ'ארלי מגירה

אבודרהם הביישן בורא דמות אקסצנטרית בשם צ'רלי מגירה, יוצא למסע מוזיקלי סוער ומגיע אפילו עד לבמות הגדולות בארצות הברית. יחד עם מאבקו להכרה אמנותית עולמית נאלץ אבודרהם להתמודד כל העת עם השדים הפנימיים אותם ניסה להשתיק בעזרת הדמות הגדולה מהחיים אותה יצר. שדים שבסופו של דבר הכריעו אותו, לפני שנתיים, בדירתו בברלין. “מחר כבר עבר” הוא דוקו מוזיקלי נדיר, שנע על ציר זמן של כמעט שני עשורים ובוחן מה קורה כשאמן חוצה את הגבולות שהוא הציב לעצמו.

00:00-01:00 - סרט: Trips - Red Axes

טריפ קולנועי מבית היוצר של רד אקסס.
שבת

09:00-10:30 - שיעור יוגה פתוח

בואו לפתוח את היום עם נשימה מדיטציה ותרגול של ויניאסה יוגה. מזמינים אתכם לפתוח את הלב, למתוח את השרירים ולהיות לרגע כאן ועכשיו, להנות ממה שיש, לנשום עמוק ולצלול פנימה.


11:00-11:45 - חושבים צלול

בואו לפגוש את דפני ליף משוחחת עם מאיה יעקבס, מנכ"ל עמותת צלול על כל מה שאפשר לעשות כדי להשפיע ולעזור בעצירת משבר האקלים וזיהום הים.


12:00-12:45 - Trace Kotik

סינגר-סונגרייטר ומפיק מוזיקלי אשר מגיע להופעה אקוסטית ואינטימית במתחם אדמה, לאחר סיבוב הופעות באירופה ולקראת הוצאת אלבום בכורה.

13:00-14:00 - דוקטור הופמן ומיסטר פריד 

"האם סמים פסיכדליים גורמים למחלות נפש או מרפאים אותן?"
שיחה (עם הפסיכולוג רן ספיר) על כניסתם של סמי ההזייה לעולם הטיפול כתחליף לכדורים פסיכיאטרים.


planetDune